Mediderm, Grażyna szeremeta-Bazylewicz, depilacja laserowa, peeling mechaniczny, wypełnianie zmarszczek

Bazylewicz, dermatolog, katowice

dr n. med. Grażyna Szeremeta-Bazylewicz profile leczenia diagnostyka dermoskopowa zabiegi dietetyka profilaktyka laseroterapia kosmetyka

kontakt

diamondtome[Rozmiar: 812 bajtów]conture2000

KOSMETYKA

MIKRODERMABRAZJA

DiamondTome - innowacyjny system mikrodermabrazji diamentowej

Mikrodermabrazja jest nowoczesną metodą mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Podczas mikrodermabrazji diamentowej efekt osiągany jest przez zastosowanie ścierających głowic pokrytych warstwą naturalnego diamentu oraz systemu zasysającego oddzielony, martwy naskórek. Zatem możliwe jest uniknięcie użycia proszków ściernych, stosowanych w zabiegach tradycyjnych. Po mikrodermabrazji proszkowej w skórze pozostają cząsteczki substancji ściernej (np. korundu, czyli związku aluminium), mogące powodować reakcje alergiczne lub inne, których odległych skutków nie znamy, a głębsze złuszczanie nie jest w ogóle możliwe, gdyż może pozostawiać w miejscu uszkodzonej skóry tatuaż pourazowy. Stosując mikrodermabrazję diamentową unikamy takiego zagrożenia.

Wskazania do mikrodermabrazji:

  • łojotok, zaskórniki, rozszerzone pory
  • tradzik pospolity
  • blizny potrądzikowe
  • prosaki
  • blizny, bliznowce
  • przebarwienia
  • uszkodzenia posłoneczne skóry (twarz, szyja, ręce)
  • plamy starcze
  • rozstępy
  • wiotczenie skóry
  • suchość skóry
  • drobne zmarszczki
  • szorstki, zrogowaciały naskórek

USUWANIE ZMARSZCZEK

Efekty starzenia się skóry eliminowano w przeszłości metodami chirurgicznymi. Postępy w dermatologii estetycznej pozwalają obecnie na niemal bezinwazyjne osiągnięcie takich rezultatów.
    Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem strukturalnym skóry i tkanki podskórnej, zapewniającym jej jędrność, nawodnienie i młodzieńczy wygląd, ponieważ jego zadaniem jest wiązanie i magazynowanie wody. Z wiekiem jego zawartość w tkankach maleje i skóra staje się wiotka, sucha, pomarszczona. Można temu zapobiec stosując preparaty syntetycznego kwasu hialuronowego, które - poprzez wykluczenie składników pochodzenia zwierzęcego - nie niosą ryzyka przeniesienia chorób odzwierzęcych i minimalizują możliwość wystąpienia reakcji alergicznych. Użycie preparatu nie wymaga uprzedniego przeprowadzenia testów uczuleniowych i do zabiegu można przystąpić bezpośrednio po wstępnej konsultacji dermatologa.
    Na bezpieczeństwo zabiegu wpływa również proces biodegradacji preparatu do dwutlenku węgla i wody. Samoistne, całkowite wchłonięcie produktów rozpadu gwarantuje niewystępowanie powikłań w postaci blizn, zgrubień, odległych odczynów zapalnych oraz zapewnia odwracalność zabiegu, czego nie osiągamy po interwencji chirurgicznej. Jednak stopniowa resorpcja produktów biodegradacji kwasu powoduje, że zabieg powinien być powtórzony po 8-12 miesiącach w celu podtrzymania efektu, a w przypadku preparatu wolumetrycznego - po 18-24 miesiącach.
Niewątpliwą zaletą zabiegu jest jego wielka skuteczność i natychmiastowy efekt.
    Preparaty kwasu hialuronowego do usuwania zmarszczek mają postać plastycznego żelu wstrzykiwanego pod skórę bardzo cienką igłą, co zmniejsza uczucie dyskomfortu podczas zabiegu i nie powoduje uszkodzenia tkanki. Ponadto przed podaniem wypełniacza skóra jest znieczulana.
    Użycie stabilizowanego kwasu hialuronowego znacznie wydłuża jego trwałość w tkankach i pozwala usunąć głębokie bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki okolicy oczu (tzw. "kurze łapki"), czoła i brwi, promieniste zmarszczki wokół ust, opadnięte kąciki ust. Umożliwia modelowanie owalu twarzy, konturu ust i powiększenie czerwieni wargowej, a także zmianę kształtu nosa. Natomiast dzięki wolumetrycznym implantom kwasu hialuronowego można nadać pożądany kształt policzkom, odbudować objętość twarzy i poprzez remodeling osiągnąć efekt liftingu.
Botox
Peelingi


MAKIJAŻ TRWAŁY, czyli natura i piękno w barwie i kształcie

Niezależnie od okoliczności można wyglądać pięknie, mieć regularne brwi, ciemną oprawę oczu i kształtnie wykrojone usta. Wystarczy wykonać makijaż trwały. Biorąc pod uwagę obecne tempo życia, nie jest to luksus, lecz konieczność.

Makijaż trwały przeznaczony jest dla osób:

  • spędzających wiele godzin w pracy (skrócenie czasochłonnego makijażu porannego i brak konieczności póĽniejszego poprawiania go)
  • których zawód wymaga perfekcyjnego wyglądu (prezenterzy, aktorzy, osoby publiczne)
  • aktywnych fizycznie (zwłaszcza uprawiających sporty wodne)
  • chcących poprawić swój wyraz twarzy i uczynić go wyrazistym
  • w starszym wieku (które mają słaby wzrok i ograniczoną sprawność manualną)
  • planujących pobyt w szpitalu
  • chorujących lub mających defekty estetyczne (łysienie plackowate, łysienie złośliwe, po chemioterapii, przebarwienia, tatuaże, bielactwo, tatuaż pourazowy, korekta "zajęczej wargi", brak symetrii twarzy, blizny do retuszu, opadające powieki do optycznego podniesienia)
  • nie decydujących się na ozdobny tatuaż na całe życie, lecz taki na kilka lat, z którego będzie można w przyszłości zrezygnować w zależności od aktualnej mody

Conture 2000Conture Make-upConture 2000

Makijaż trwały wykonywany jest cyfrowym urządzeniem Conture® 2000 firmy Long-Time-Liner®. Od prawie 20 lat metoda Conture® Make-up jest nr 1 na świecie w zakresie naturalnego podkreślenia konturu ust, oczu i brwi. Niewątpliwą zaletą jest bezpieczeństwo zabiegu, podczas którego używane są jednorazowe, sterylne igły. Ponadto w głowicy aparatu znajduje się pojemnik z pigmentem, który spływa swobodnie po igle malując jak flamaster i nie ma potrzeby wielokrotnego zanurzania igły w barwniku, co pozbawiłoby go sterylności. Elementy głowicy są metalowe, zatem mogą być sterylizowane, a to nie jest możliwe w tanich aparatach z częściami z tworzywa sztucznego, które ponadto - jako mniej trwałe - zmniejszają precyzję zabiegu. W Conture® Make-up igła nie dochodzi do skóry właściwej, pracuje bardzo powierzchownie, więc barwnik nie będzie wprowadzony zbyt głęboko i nie pozostawi trwałego, nierównego tatuażu jak to się dzieje w przypadku innych metod. Dzięki pojedynczej igle pigment nanoszony jest równomiernie z możliwością cieniowania, co nie jest możliwe przy użyciu igieł podwójnych i potrójnych, które ponadto bardziej uszkadzają naskórek. Aparat Conture® 2000 oraz pigmenty posiadają certyfikaty CE, GS, TÜV oraz atest PZH 2421/00. Powyższymi walorami nie legitymuje się żadne inne urządzenie do długotrwałego makijażu.
    Podczas zabiegu barwniki pochodzenia naturalnego, nietoksyczne i niealergizujące wprowadzane są do naskórka i utrzymują się w przestrzeni międzykomórkowej w sposób widoczny około 3-5 lat, ulegając stopniowemu, równomiernemu rozjaśnieniu z powodu naturalnego złuszczania się skóry.
    W obszarze zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia i obrzęku, które szybko ustępują i następnego dnia można wrócić do aktywności zawodowej.
    Bezpośrednio po zabiegu makijaż jest intensywny, nawet jeśli wykonujemy go bardzo delikatnie, lecz w ciągu 4-5 dni w wyniku złuszczania blednie do 50% początkowego zabarwienia. W tym czasie skóra poddana zabiegowi nie powinna być myta mydłem ani innymi kosmetykami, natomiast należy używać wody lub delikatnego mleczka i toniku. Konieczne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami zaleconymi przez osobę wykonującą zabieg - linergistkę. Przez 2 tygodnie po zabiegu zaleca się zrezygnować z sauny i basenu, a do 6 tygodni unikać słońca.
    W 2 tygodnie po wykonaniu makijażu permanentnego bezwzględnie należy przeprowadzić bezpłatny zabieg wzmacniający i utrwalający dotychczasowe rezultaty.
    Przeciwwskazania do zabiegu: infekcja, cukrzyca, łuszczyca, sterydoterapia, ciąża.
W celu uniknięcia opryszczki należy 3 dni przed i po zabiegu (dotyczy również korekty) stosować preparaty przeciwwirusowe zalecone przez dermatologa podczas bezpłatnej konsultacji.

>> do góry

mediderm grażyna bazylewicz